Subiektywny przewodnik po świecie designu i wzornictwa...
piątek, 14 marca 2008
KIEDY WSCHóD SPOTKA SIĘ Z ZACHODEM
 
Agnieszka z bloga  Projektowanie graficzne, wzornictwo    podesłała mi link do tych oto sof, w związku z odbywającym się festiwalem dywanów. Pisząc o poczekalni w ROC professional training school w Apeldoorn , myślałam że to jedyny przykład zastosowania dywanu jako tapicerki do siedzisk, okazuje się, że jednak nie. Tutaj również minimalistyczna forma zostawiona została z bogatą ornamentyką wzoru.  East meet West Tonio  de Roovera w wizualnym przekazie nasuwa skojarzenia z latającym dywanem, przenosi w świat baśni Tysiąca i jednej nocy.
 
Tonio de Roover, ‘East meets West’ 
 
 
 
 
 
 
 
niedziela, 02 marca 2008
DYWANY NA ŚCIANY
 
 
 
Czasem dobrym pomysłem jest znalezienie nowego zastosowania dla rzeczy powszechnie znanych. Oczywiście, kilimami czy arrasami ściany zdobione były od setek lat, lecz idea obicia siedzisk w minimalistycznej poczekalni wydała mi się niezwykle świeża i ciekawa.
 
Autorzy - Tjep
Miejsce - ROC professional training school w Apeldoorn
czwartek, 28 lutego 2008
FESTIWAL DYWANóW 2
 
(źródło zdjecia mocoloco.com)
 
Michaela Schleypen projektuje dywany niezwykłe. Poprzez ręczne nakładanie kolejnych warstw materaiału jej projekty zyskują hiperrealistyczne wzory. Ten prezentowany na zdjęciu zainspirowany został ciepłymi wodami mórz południowych.
środa, 27 lutego 2008
FESTIWAL DYWANóW
Po festiwalu tapet, przyszedł czas na festiwal dywanów, który zaproponowała chilu z design w moim wnętrzu.
Sztuka Beskidzka to firma z 40 letnią tradycją, a jej dywany cieszą się uznaniem na wnętrzarskim rynku (nagrody PRODECO 2003, 2004; finalista konkursu Dobry Wzór organizowanego przez IWP). Produkowane z naturalnych surowców takich jak sukno, wełna, len cieszą oko bogatą kolorystyką i niebanalnymi wzorami. Co ciekawe, firma oferuje również wykonanie dywanu na zamówienie według projektu klienta i pod konkretny wymiar. Więcej zdjęć obejrzeć możecie tu i tu.

Dywan FOLK (170x240 cm) prezentowany na zdjeciu to efekt współpracy projektantów Anny Kotowicz i Artura Puszkarewicza (AZE design) ze Sztuką Beskidzką. Wzór dywanu zainspirowany został tradycyjnymi wzorami tkackimi Podlasia - regionu gdzie od wieków przenikają się wpływy wzorów białoruskich, ukraińskich oraz nadbałtyckich. Ornament został tu przeskalowany i uproszczony na kształt współczesnej grafiki komputerowej. W dywanie w twórczy sposób połączono tradycyjną technikę wytwarzania wełnianego sukna ze współczesną techniką sitodruku, która umożliwiła precyzyjne naniesienie wzoru.
wtorek, 29 stycznia 2008
FESTIWAL TAPET CD...
 
Dziś martwa natura z tapetą w tle.
Patrząc na załączone zdjęcia powstaje pytanie co tu jest dodatkiem
 
 
(źródło zdjęcia fermliving.com)
 
 
(znalezione flickr)
 
 
(znalezione flickr)
 

(znalezione flickr)(znalezione flickr)
 
 
(znalezione flickr)
 
 
(źródło zdjęcia design milk)
 
 
(źródło zdjęcia flickr)
 
 
(źródło design milk)
 
 
(żródło zdjęcia fermliving)
 
niedziela, 27 stycznia 2008
FESTIWAL TAPET TRWA....
 
Jak niektórzy może już zauważyli razem z piece of glass z bloga I like design postanowiłyśmy urządzić festiwal tapet. Dziś tapety vintage z oryginalnymi wzorami lat 60 i 70 - tych, które kupić można na stronie 5qm.de
 
 
 
 
 
 
 
 
(źródło zdjęć 5qm.de)
 
środa, 23 stycznia 2008
NA TAPECIE
Kiedyś drobnomieszczńskie, dziś jak najbardziej pożądane we wnętrzach.
 
 
 
 
 
(źródło zdjęć decor 8)
 
Zakładki:
DESIGN
INSTYTUCJE
POLSKIE DIZAJNERSKIE
PROJEKTANCI
RETRO
WNĘTRZA
Reklama na blogach - Blogvertising.pl