Subiektywny przewodnik po świecie designu i wzornictwa...
poniedziałek, 09 marca 2009
BLOG 24
pRZECIER
I jeszcze jeden polski blog. Tym razem będzie apetycznie... bo twórca przecieru postawił sobie za zadanie, by jego blog w smaczny sposób prezentował tematykę dizajnu, reklamy i sztuki. Jak sam pisze: Postawiłem sobie kilka nowych zadań. Tutaj będę realizował cele. Pod płaszczem z przecieru zaserwuję kilka ważnych potraw. Skupię się na kuchni najsmaczniejszej. Tylko najbardziej aromatyczne porcje. Z odrobiną goryczy, z dużą satysfakcją. Bez obietnic, dalej. A że do tak smakowitego opisu nic już nie trzeba dodawać zatem odsyłam na przecier.tumblr.com i dopisuję blog do Listy polskich blogów o dizajnie.
BLOG 23
don't stop design
 
Don't stop design to prowadzony przez Agnieszkę Mazur  blog, kolejny już do listy Polskich blogów o designie. Od niedawna stała pozycja w mojej przgladarce rss'ów.
sobota, 05 kwietnia 2008
BLOG 22
 
 
 
No i proszę bardzo. Dziś kolejny blog do listy polskich blogów o designie, znaleziony przez piece of glass.
Projekty wnętrz, pomysły, inspiracje, porady - działający od niedawna, poświęcony przede wszystkim architekturze wnętrza. W środku między innymi dużo pięknych zdjęć orientalnych wnętrz i detali. Polecam. 


 
 
wtorek, 25 marca 2008
BLOG NR 21
 
Wizualna 
 
Istnieje od  miesiaca i zapowiada się bardzo ciekawie. Wizualna to już 21- szy  blog, na liście  polskich blogów o designie . Poświęcony bardzo ciekawej i potrzebnej sztuce komunikacji wizualnej.
 
 
poniedziałek, 24 marca 2008
ŚWIĄTECZNE LEKTURY
Na designerskich blogach panuje świąteczna cisza, więć dziś proponuje wam zaopatrzyć się w filiżankę dobrej herbaty, kawałek ciasta i zajrzeć do dwóch niezwykle ciekawych blogów poświęconych starym książkom.
 
Remanent w pewnej bibliotece
 
Remenent przenosi w świat sentymentlny! Stare książki z czasów dzieciństwa naszego i naszych rodziców, ilustracje, okładki, wycinki z prasy...wszystko wybrane starannie i ze znawstwem.
 
Tralaloskop
 
Tralaloskop to niezwykle ciekawy wybór ilustarcji książkowych najwybitniejszych, głównie polskich ilustratorów. Wiele z tych książek pamiętam z dzieciństwa i zapewne liczni z was mieli je w swojej bibliotece. Oglądanie tej strony to podróż pełna uśmiechów i wzruszeń
poniedziałek, 10 marca 2008
BLOG 20-sty - STYLOWY
 
 
 
No i mamy blog numer 20. Co prawda nie tylko o designie, lecz również o modzie, książkach muzyce... Warty odwiedzenia, więc polecam www.stylmiasta.pl . Jak mówi jego autor Michał,  blog " jest miejscem, w którym mogę się dzielić inspiracjami - tym wszystkim co mnie fascynuje, zachęca do myślenia i pobudza wyobraźnię. Choć strona podzielona jest na kategorie tak naprawdę nieważne czy to o czym piszę to muzyka, design, moda czy gadżety. Chodzi o dreszczyk kiedy odkrywasz coś nowego, niesamowitego, porywającego."
 
 
piątek, 07 marca 2008
19 POLSKI BLOG, CZYLI POWRóT DESIGNSTATION
 
 

To już 19 blog, co prawda działa od stycznia 2007, ale z powodu kilku miesięcznej przerwy we wpisach nie został umieszczony na liście polskich blogów o designie, którą staram się tu stworzyć. Mam nadzieje że najnowszy wpis to jaskółka, która czyni wiosnę i na następny twórcy nie każą już tak długo czekać!
piątek, 29 lutego 2008
BLOG 18

 

Kolejny blog, tym razem pokazujący wybrane przedmioty ze sklepów. Doskonały przewodnik dla osób poszukujących prezentu.

 

http://zakupy.ibex.pl/  

 

środa, 27 lutego 2008
17 POLSKI BLOG O DESIGNIE

 

Bulls.eye z bloga wnetrza.webzine.pl przysłał informację o kolejnym designerskim blogu.

http://miood.pl/

poniedziałek, 25 lutego 2008
POLSKIE BLOGI O DESIGNIE

Kiedy kilka dni temu odkryłam 2 fajne polskie blogi o designie, uświadomiłam sobie , że nie ma (albo przynajmniej ja nic o niej nie wiem) listy z całą polską reprezentacją. Jest ich wiele i naprawde jest w czym wybierać. Zaczynając od obchodzącego niedawno 3 urodziny bloga babeczki (która ma zasługi, ponieważ stała się inspiracją do założenia mojego bloga ) cała lista to 16 pozycji ( z design girl włącznie!).
Nie jest to jednak lista ostateczna i stąd apel autorki o ujawnianie się innych blogów designersko - wnętrzarskich.
Dość gadania, sami obejrzyjcie!

 
 
 
http://agnieszkabrzezinska.blogspot.com/
 
 
 
 
 
 
http://dom.forto.pl/
 
 
http://www.pinkthething.pl/
 
 
 
 
http://www.dbwt.blogspot.com/
 
 
 
 
 
 
http://www.wnetrza.webzine.pl/
 
 
 
 
 
 
 
 
http://gadzetomania.pl/
 
 
W tym miejscu pragnę też podziękować tym wszystkim, którzy design girl odnaleźli!
Zakładki:
DESIGN
INSTYTUCJE
POLSKIE DIZAJNERSKIE
PROJEKTANCI
RETRO
WNĘTRZA
Reklama na blogach - Blogvertising.pl