Subiektywny przewodnik po świecie designu i wzornictwa...
czwartek, 21 lutego 2008
STOLIK DLA MłODYCH RODZICÓW
 
 
(źródło zdjęcia yankodesign.com)
 
Wszyscy posiadacze małych mieszkań wiedzą jak ważne obok ładnego wyglądu mebla jest jego praktyczne, czasem wielorakie wykorzystanie. W tym przypadku mamy do czynienia ze stolikiem kawowym z tworzywa sztucznego, który w razie potrzeby łatwo zamienić w przewijak do zmieniania pieluch. 
Projekt: Frank & Stanimira Rafaschier. 
 
środa, 20 lutego 2008
POP - TAPETY
 
 
 (źródło zdjęć soukshop.com)
 
Dwie tapety zaprojektowane przez Lisę  Bengtsson.  Pierwsza Svarmor powstała jako trybut dla wszystkich butów świata. Druga Familjen Wallpaper pozwala samemu animować swoje ściany, poprzez przyklejanie własnych obrazków w ramkach. Dostępne tu .
wtorek, 19 lutego 2008
USBe - WYKORZYSTAJ TECHNOLOGIĘ ABY ZNALEŹĆ CZłOWIEKA

Do pomysłu USBe Contakt - boxu podeszłam nieufnie. Biała plastikowa chmura w której zostawić mam informację o sobie? Sporo nad nim myślałam...

Idea jest prosta. Do umiesczonych w różnych miejscach (bibliotekach, pubach, centrach handlowych) contakt - boxów wpinasz swojego pendriva z własnym przesłaniem, zabierająć w zamian innego z informacją o innej osobie. W ten sposób powstaje międzynarodowa sieć ludzi o podobnych zainteresowaniach (korzystających z tych samych miejsc). W rezultacie mamy do czynienia z czymś na zasadzie gry, której uczestnicy przenoszą informacje i poszukują osób o zbliżonym światopoglądzie.

Im więcej zastanawiam się nad ideą tym bardziej jednak mi się podoba. Jest trochę utopijna, no bo kto przy zdrowych zmysłach będzie w Polsce zostawiał pendriva? Jakoś nie mogę tego sobie wyobrazić. Ale, gdyby podczas podłączenia do mechanizmu następowała wymiana plików (system automatycznie kopiuje nasz i nagrywa nam czyjś inny) mogłoby stać się to niezwykle interesujące.

 


(fot. Marek Kudelski)

 
 
(fot. Marek Kudelski)
 
(fot. Marek Kudelski) Na zdjęciu Paweł Pomorski z MALAFORA.

USBe to projekt MALAFORA (duetu projektowego Agaty Kulik-Pomorskiej i Pawła Pomorskiego), który powstał na wystawę Pora Relaksu w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

 

poniedziałek, 18 lutego 2008
REFRESH YOUR SPACE!
 
Meblarnia refre swoją działalnośc rozpoczęła 3 miesiące temu, a ich kolorowe meble od razu zostały zauważone przez wnętrzarską prasę. Ich pomysły na metamorfozy są czasem szalone kolorystycznie, jak te które widzicie na zdjęciach, ale jak mówią wykonawcy  "gwarantują skuteczną likwidację duszności i bezduszności wnętrz" 
 
 
 
Fotle różowe wzory
 
 
 
Stolik bing - bang
 
 
piątek, 15 lutego 2008
PODOBNO W TYM SEZONIE MODNE Są KROPKI...
 
Strawberry switchblade, Since Yesterday
Miłego weekendu! 
środa, 13 lutego 2008
ROMANTYCZNIE
 
 
 
Good Housekeeping, marzec 1958
via miss retro modern
ZEGAR, KTÓRY GRA

Sixties clock to z pewnością najdziwniejsza nazwa radia jaką znam. Dostępne w sklepie Victoria and Albert Museum, z zegarem wspólną ma tylko nazwę, na pewno jednak przyjemnie słucha się z niego muzyki z lat 60 - tych.

wtorek, 12 lutego 2008
DZIŚ W ZACHĘCIE WYKłAD O WNĘTRZACH II RP

 

Zachęta zaprasza:
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
wtorek 12 lutego godz. 18.00
Spotkanie z cyklu Architektura współczesna. Idee - ideologie

Hubert Bilewicz
Narodowe, internacjonalistyczne, kosmopolityczne… wnętrza II Rzeczypospolitej

Hubert Bilewicz, historyk sztuki. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim oraz w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się historią architektury i designu, pedagogiką artystyczną oraz gender studies.

sala kinowa, wejście od ul. Burschego
wstęp wolny
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
DOBRZE ZAPROJEKTOWANE

 

Nasi znajomi designerzy z bloga dobrze zaprojektowane Daria Burlińska i Wojciech Traczyk, od niedawna posiadają również swoją stronę - portfolio. Zajrzyjcie, a jeśli coś przypadnie wam do gustu na stronie jest również sklep, gdzie kupić można ich projekty.

 

 
 
 
 
 
 
 


 

poniedziałek, 11 lutego 2008
WYHODUJ WIOSNĘ W DOMU
(źródło zdjęć aplusrstore.com)
Nie możecie się już doczekać wiosny? Oto japoński pomysł na ramy, dzięki którym możecie wyhodować mały ogródek na parapecie lub stole w swoim domu. Wewnątrz pojemników umieszczone są specjalne tacki, wystarczy tylko zasadzić trawę i podlewać regularnie, a po tygodniu pojawią się pierwsze listki. Mały trawnik można potem przycinać lub pozwolić trawie rosnąć bujnie. Autorzy - grupa Metaphysys, stworzyli miłą alternatywę dla ciętych kwiatów.
niedziela, 10 lutego 2008
NIEDZIELA Z RODZINĄ
 
(źródło zdjęcia flickr) 
 
Good Housekeeping, Sierpień 1959. Znalezione tu .
sobota, 09 lutego 2008
CZAS NA SIESTĘ

Kolorowe, słoneczne wnętrza prosto z Hiszpanii. Podoba mi się lekkość bytu, którą się tu odczuwa. Myślę, że w takim domu musi sie niezwykle przyjemnie odpoczywać. Jest jasno, klarownie, przestrzennie, ale nie minimalistycznie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
(źródło zdjęć elledeco.orange.es)
Więcej zdjęć domu znajdziecie tu.
17:26, makolaczowa , wnętrza
Link Komentarze (1) »
czwartek, 07 lutego 2008
BAJECZNE PLAKATY
 
 
 
 
 
 (źróło zdjęcia cinemaposter.com)
 
 2 plakaty  Kazimierza Manna, pierwszy z 1962 roku do bajki Pinokio Walta Disneya, drugi do bajki Ali i Wielbłąd z 1964 roku. A więcej plakatów filmowych znajdziecie tu.
 
 
MLEKIEM MALOWANE
 
Ostatnio kawa, którą piłam w kawiarni miała taki oto rysunek: 
 
 
 
 
A tutaj znajdziecie podpowiedź,  jak można wymalować coś takiego w swojej filiżance kawy:  
 
 
  

 

środa, 06 lutego 2008
MIESZKANIE Z KLASYKAMI

 Dziś mieszkanie znalezione na stronie Apartment Therapy . Jego właściciele zadoptowali wiktoriański dom i stworzyli w nim przestrzeń pełną pięknych mebli, czasem starych, lecz zawsze młodszych niż sam dom. KIerowali się zasadą, iż lepiej kupić mniej mebli, lecz tyko takie, co do których jestesmy przekonani, że będziemy je mieć już na zawsze. Więcej o domu i jego mieszkańcach przeczytacie tu , a  tu więcej zdjęć. A tak na marginesie ile krzeseł jesteście w stanie rozpoznać?

 

 

19:23, makolaczowa , wnętrza
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 lutego 2008
JESZCZE O EGG CHAIR

 

Piece of glass z bloga I like design  zamieściła fajny artykuł na temat klasyka designu Egg chair Arne Jacobsena. Na podanym w nim linku do strony arne-jacobsen.com znalazłam takie oto stare zdjęcia. Zauroczona, po prostu musiałam się nimi z Wami podzielić. 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
(źródło zdjęć arne-jacobsen.com) 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
Zakładki:
DESIGN
INSTYTUCJE
POLSKIE DIZAJNERSKIE
PROJEKTANCI
RETRO
WNĘTRZA
Reklama na blogach - Blogvertising.pl