Subiektywny przewodnik po świecie designu i wzornictwa...
czwartek, 08 października 2009
Young Creative Poland - Polsko i kreatywnie

Young Creative Poland to wystawa będąca częścią POLSKA! YEAR – A YEAR OF CONTEMPORARY EVERYTHING FROM POLSKA zaprezentowana podczas London Design Week.

Kuratorką wystawy jest urodzona w Polsce i mieszkająca w Londynie Miśka Miller-Lovegrove. Producentem i współautorką wystawy jest Anna Pietrzyk – Simone szefowa Działu Komunikacji w Lovegrove Studio.

Kuratorki zdecydowały sie zaprosić do współpracy znanych i uznanych także poza Polską jak Rygalik czy Zięta. Pokazały również prace Studia Beton, Kompottu, Puff-Buffa. Silną reprazentację stanowili projektanci 2D: Full Metal Jacket, Fontarte, Twożywo, byli streetartowcy: Mariusz Waras czy Truth, a także architekci z Moomoo Architects.

Jednym słowem silny zespół młodych lecz ugruntowanych już nazwisk. Można by zastanawiać się czy nie zabrakło dizajnerów Bartka Muchy, Renaty Kalarus czy w końcu Moho design, architektów takich jak Robert Konieczny czy grafików z Hipopotam studio. Tak naprawdę lista młodych kreatywnych wydaje się dużo dłuższa. Można by się też zastanawiać dlaczego tak mało jest nowych odkryć na kolejnych wystawach  i wciąż oglądamy te same projekty.

Jednak należy pogratulować kuratorkom wieloletniej determinacji i wytrwałości w promocji polskiego dizajnu, a także prasówki do wystawy Young Creative Poland, o której wspominają Wallpaper, Dezeen czy Mocoloco.


Young Creative Poland

Young Creative Poland

Young Creative Poland

Young Creative Poland

Young Creative Poland

Young Creative Poland

photos by John Ross

 

23:24, makolaczowa
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 05 października 2009
PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM DIZAJNU

Ruszyła Warszawa w budowie, Emilka zaświeciła:

warszawa w budowie

Jeszcze nie byłam, na razie więc polecam relację Agnieszki Kowalskiej ze świetnego bloga, a od niedawna nowej strony Zrób to w Warszawie.

Październik zapowiada się pracowicie, bo już 15 października trzecia odsłona ŁÓDŹ DESIGN
Niebawem na designgirl foto relacje z obu imprez!

 

Zakładki:
DESIGN
INSTYTUCJE
POLSKIE DIZAJNERSKIE
PROJEKTANCI
RETRO
WNĘTRZA
Reklama na blogach - Blogvertising.pl