Subiektywny przewodnik po świecie designu i wzornictwa...
czwartek, 03 września 2009
FESTIWAL W WARSZAWIE. WARSZAWA W BUDOWIE.

festiwal WARSZAWA W BUDOWIE

3.10 - 22.11.09 
Festiwal Warszawa w budowie

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na dwa jesienne miesiące zamieni się w centrum dyskusji o roli projektowania w kształtowaniu życia codziennego. Na program składają się wystawy w tymczasowej siedzibie Muzeum i pawilonie meblowym Emilia, projekty artystyczne realizowane w przestrzeni miejskiej oraz cykle dyskusyjne.

Więcej informacji: www.warszawawbudowie.pl

Czekam z niecierpliwoscią, na razie program festiwalu zapowiada się bardzo interesujaco.


 

środa, 02 września 2009
KOBIETY W POLSKIM DIZJNIE

discovering woman in polish design

Książka nosi tytuł odkrywanie kobiet w polskim designie: wywiady i rozmowy a jej autorem jest Gian Luca Amadei, dziennikarz związany z prestiżowym międzynarodowym magazynem o architekturze i designie Blueprint. Przyjechał do Polski i zobaczył, że tu największym muzeom sztuki współczesnej szefują kobiety, mniejsze galerie w większości są prowadzone przez kobiety, dyrektorem Zamku w Cieszynie jest kobieta, prezesem IWP jest kobieta, w mediach designem zajmują się głównie kobiety, wśród projektantów też ich mnóstwo.

Tak powstał pomysł na książkę. W jego realizacji pomogły Polki z Londynu: Miśka Lovegrove, żona słynnego projektanta Rossa Lovegrove’a oraz pracująca w jego studio Anna Pietrzyk-Simone.


Premiera książki odbędzie się podczas wernisażu wystawy „Young Creative Poland” zorganizowanej na London Design Festival, a oba wydarzenia wpisują się w cykl imprez z okazji Roku Polskiego w Wielkiej Brytanii (maj 2009 – maj 2010). Towarzyszyć jej będzie dyskusja panelowa Odkrywanie Polskiego Wzornictwa, którą poprowadzi Vicky Richardson – edytor Blueprint, z udziałem trzech kobiet przedstawionych w książce.

Najpierw wydawnictwo będzie do kupienia na wystawie w Londynie, w październiku dostaną je też prenumeratorzy Blueprinta. Trwają prace nad edycją w Polsce. Być może ukaże się na naszym rynku jeszcze przed końcem roku.

więcej na:
http://www.womenindesign.pl

Zakładki:
DESIGN
INSTYTUCJE
POLSKIE DIZAJNERSKIE
PROJEKTANCI
RETRO
WNĘTRZA
Reklama na blogach - Blogvertising.pl