Subiektywny przewodnik po świecie designu i wzornictwa...
niedziela, 07 września 2008
CELL, POLYLINE - NOWE MEBLE IKER

Wszystko wskazuje na to, iż w najbliższym czasie czekają nas  kolejne efekty współpracy firmy IKER i londyńskiego studia Platform. Londyńscy projektanci jednego z moich ulubionych projektów - krzesła maple, tym razem przygotowali dla Ikera projekt krzesła ze sklejki oraz segmentowy system siedzisk. 

Cell - to linia krzeseł, dla których inspiracją stał się plaster mioduPo raz kolejny twórcy sugerują się kształtami natury - "it derives from a honeycomb pattern - the most efficient way to distribute material and space".  Zastanawiam się co sądzicie o tej inspiracji? Projekt wydaje mi się trochę wtórny, w stosunku do maple, foma zbyt podobna - linia oparcia siedziska jest w  obu projektach niemalże taka sama, również rozwiązanie metalowej bazy, umożliwiającej sztaplowane zostało już w maple wykorzystane. Nie widziałam jednak Cell na żywo, więc dam jeszcze znać, jak się prezentują. 

 
Cell, Platform dla Iker
 
Cell, Platform dla Iker 
 
Cell, Platform dla Iker
 
Drugi zaprojektowany przez Gernota Oberfella i Jana Wertela mebel, system siedzisk Polyline to wydarzenie.  Jeśli wejdzie do produkcji, będzie jednym z najciekawszych produkowanych w Polsce mebli. Projekt wygląda interesująco i będę z niecierpliwością czekać na premierę. Ciężko jest  określić tworzywo z którego będą wykonane, nie znalazłam także nigdzie takich informacji. Tutaj również projektanci podkreślają, iż punkt wyjściowy stanowiły linie organiczne, przetworzone następnie cyfrowo w takie oto rzeźbiarskie projekty. 
 
Polyline, Platform dla Iker
 
 
Polyline, Platform dla Iker
 
Polyline, Platform dla Iker 
 
Polyline, Platform dla Iker
 
informacje, a także zdjęcia znalazłam na stronie studia platform www.platform-net.com

Na stronie firmy Iker informacji o nowych meblach wciąż brak...

Zakładki:
DESIGN
INSTYTUCJE
POLSKIE DIZAJNERSKIE
PROJEKTANCI
RETRO
WNĘTRZA
Reklama na blogach - Blogvertising.pl