Subiektywny przewodnik po świecie designu i wzornictwa...
piątek, 29 lutego 2008
NOśNE KUBKI...
 
 
 
 
 
(fot. fredflare.com)
 
Doskonale sprawdzą się na imprezie, choć myśle że takie kubki  właściwe bez względu na miejsce użycia pozwolą zrelaksować się nam i innym. Bez względu na podawane w nich napoje! 
Do kupienia tu .  
BLOG 18

 

Kolejny blog, tym razem pokazujący wybrane przedmioty ze sklepów. Doskonały przewodnik dla osób poszukujących prezentu.

 

http://zakupy.ibex.pl/  

 

czwartek, 28 lutego 2008
FESTIWAL DYWANóW 2
 
(źródło zdjecia mocoloco.com)
 
Michaela Schleypen projektuje dywany niezwykłe. Poprzez ręczne nakładanie kolejnych warstw materaiału jej projekty zyskują hiperrealistyczne wzory. Ten prezentowany na zdjęciu zainspirowany został ciepłymi wodami mórz południowych.
środa, 27 lutego 2008
FESTIWAL DYWANóW
Po festiwalu tapet, przyszedł czas na festiwal dywanów, który zaproponowała chilu z design w moim wnętrzu.
Sztuka Beskidzka to firma z 40 letnią tradycją, a jej dywany cieszą się uznaniem na wnętrzarskim rynku (nagrody PRODECO 2003, 2004; finalista konkursu Dobry Wzór organizowanego przez IWP). Produkowane z naturalnych surowców takich jak sukno, wełna, len cieszą oko bogatą kolorystyką i niebanalnymi wzorami. Co ciekawe, firma oferuje również wykonanie dywanu na zamówienie według projektu klienta i pod konkretny wymiar. Więcej zdjęć obejrzeć możecie tu i tu.

Dywan FOLK (170x240 cm) prezentowany na zdjeciu to efekt współpracy projektantów Anny Kotowicz i Artura Puszkarewicza (AZE design) ze Sztuką Beskidzką. Wzór dywanu zainspirowany został tradycyjnymi wzorami tkackimi Podlasia - regionu gdzie od wieków przenikają się wpływy wzorów białoruskich, ukraińskich oraz nadbałtyckich. Ornament został tu przeskalowany i uproszczony na kształt współczesnej grafiki komputerowej. W dywanie w twórczy sposób połączono tradycyjną technikę wytwarzania wełnianego sukna ze współczesną techniką sitodruku, która umożliwiła precyzyjne naniesienie wzoru.
17 POLSKI BLOG O DESIGNIE

 

Bulls.eye z bloga wnetrza.webzine.pl przysłał informację o kolejnym designerskim blogu.

http://miood.pl/

poniedziałek, 25 lutego 2008
POLSKIE BLOGI O DESIGNIE

Kiedy kilka dni temu odkryłam 2 fajne polskie blogi o designie, uświadomiłam sobie , że nie ma (albo przynajmniej ja nic o niej nie wiem) listy z całą polską reprezentacją. Jest ich wiele i naprawde jest w czym wybierać. Zaczynając od obchodzącego niedawno 3 urodziny bloga babeczki (która ma zasługi, ponieważ stała się inspiracją do założenia mojego bloga ) cała lista to 16 pozycji ( z design girl włącznie!).
Nie jest to jednak lista ostateczna i stąd apel autorki o ujawnianie się innych blogów designersko - wnętrzarskich.
Dość gadania, sami obejrzyjcie!

 
 
 
http://agnieszkabrzezinska.blogspot.com/
 
 
 
 
 
 
http://dom.forto.pl/
 
 
http://www.pinkthething.pl/
 
 
 
 
http://www.dbwt.blogspot.com/
 
 
 
 
 
 
http://www.wnetrza.webzine.pl/
 
 
 
 
 
 
 
 
http://gadzetomania.pl/
 
 
W tym miejscu pragnę też podziękować tym wszystkim, którzy design girl odnaleźli!
niedziela, 24 lutego 2008
NIEDZIELNA KAWA
 
 
Lokesh Dhakar stworzył przewodnik, dla wszystkich którzy tak jak on sam, mieli kłopoty z zamawianiem kawy. Jeśli się wam spodobał pdf dostępny jest tu .
sobota, 23 lutego 2008
POGODA ŁADNA

 
Wolsztyn 1975 Nad Jeziorem Wolsztynskim - widok z tarasu kawiarni"Fala"
Z kolekcji: Moana-art
 
 

POJEZIERZE OLSZTYŃSKIE 1976 Widok na jezioro Dada

Za oknem szaleje wiatr! W oczekiwaniu na wiosnę dwie sentymentalne, nudne pocztówki.

 


piątek, 22 lutego 2008
JEDZ Z ZAHĄ HADID

 

  (zdjęcie designmuseumshop.com)

 

 Zaha Hadid zaprojektowała wieżowiec, który powstać ma w Warszawie ( o nim tu i tu ). Podziwiam szczerze tą niezwykłą kobietę - architekta, dlatego dziś Zaha w drobniejszym wydaniu.  5 Piece Cutlery Set to projekt pięciu sztućców zaprojektowanych dla WMF. Organiczne kształty, szlachetna stal ... Jak zwykle wyrazistość poszczególnych elementów przy zachowaniu harmoni całości. No i jak zapakowane!

 


 

czwartek, 21 lutego 2008
STOLIK DLA MłODYCH RODZICÓW
 
 
(źródło zdjęcia yankodesign.com)
 
Wszyscy posiadacze małych mieszkań wiedzą jak ważne obok ładnego wyglądu mebla jest jego praktyczne, czasem wielorakie wykorzystanie. W tym przypadku mamy do czynienia ze stolikiem kawowym z tworzywa sztucznego, który w razie potrzeby łatwo zamienić w przewijak do zmieniania pieluch. 
Projekt: Frank & Stanimira Rafaschier. 
 
środa, 20 lutego 2008
POP - TAPETY
 
 
 (źródło zdjęć soukshop.com)
 
Dwie tapety zaprojektowane przez Lisę  Bengtsson.  Pierwsza Svarmor powstała jako trybut dla wszystkich butów świata. Druga Familjen Wallpaper pozwala samemu animować swoje ściany, poprzez przyklejanie własnych obrazków w ramkach. Dostępne tu .
wtorek, 19 lutego 2008
USBe - WYKORZYSTAJ TECHNOLOGIĘ ABY ZNALEŹĆ CZłOWIEKA

Do pomysłu USBe Contakt - boxu podeszłam nieufnie. Biała plastikowa chmura w której zostawić mam informację o sobie? Sporo nad nim myślałam...

Idea jest prosta. Do umiesczonych w różnych miejscach (bibliotekach, pubach, centrach handlowych) contakt - boxów wpinasz swojego pendriva z własnym przesłaniem, zabierająć w zamian innego z informacją o innej osobie. W ten sposób powstaje międzynarodowa sieć ludzi o podobnych zainteresowaniach (korzystających z tych samych miejsc). W rezultacie mamy do czynienia z czymś na zasadzie gry, której uczestnicy przenoszą informacje i poszukują osób o zbliżonym światopoglądzie.

Im więcej zastanawiam się nad ideą tym bardziej jednak mi się podoba. Jest trochę utopijna, no bo kto przy zdrowych zmysłach będzie w Polsce zostawiał pendriva? Jakoś nie mogę tego sobie wyobrazić. Ale, gdyby podczas podłączenia do mechanizmu następowała wymiana plików (system automatycznie kopiuje nasz i nagrywa nam czyjś inny) mogłoby stać się to niezwykle interesujące.

 


(fot. Marek Kudelski)

 
 
(fot. Marek Kudelski)
 
(fot. Marek Kudelski) Na zdjęciu Paweł Pomorski z MALAFORA.

USBe to projekt MALAFORA (duetu projektowego Agaty Kulik-Pomorskiej i Pawła Pomorskiego), który powstał na wystawę Pora Relaksu w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

 

poniedziałek, 18 lutego 2008
REFRESH YOUR SPACE!
 
Meblarnia refre swoją działalnośc rozpoczęła 3 miesiące temu, a ich kolorowe meble od razu zostały zauważone przez wnętrzarską prasę. Ich pomysły na metamorfozy są czasem szalone kolorystycznie, jak te które widzicie na zdjęciach, ale jak mówią wykonawcy  "gwarantują skuteczną likwidację duszności i bezduszności wnętrz" 
 
 
 
Fotle różowe wzory
 
 
 
Stolik bing - bang
 
 
piątek, 15 lutego 2008
PODOBNO W TYM SEZONIE MODNE Są KROPKI...
 
Strawberry switchblade, Since Yesterday
Miłego weekendu! 
środa, 13 lutego 2008
ROMANTYCZNIE
 
 
 
Good Housekeeping, marzec 1958
via miss retro modern
ZEGAR, KTÓRY GRA

Sixties clock to z pewnością najdziwniejsza nazwa radia jaką znam. Dostępne w sklepie Victoria and Albert Museum, z zegarem wspólną ma tylko nazwę, na pewno jednak przyjemnie słucha się z niego muzyki z lat 60 - tych.

 
1 , 2
Zakładki:
DESIGN
INSTYTUCJE
POLSKIE DIZAJNERSKIE
PROJEKTANCI
RETRO
WNĘTRZA
Reklama na blogach - Blogvertising.pl