Subiektywny przewodnik po świecie designu i wzornictwa...
Blog > Komentarze do wpisu
Young Creative Poland - Polsko i kreatywnie

Young Creative Poland to wystawa będąca częścią POLSKA! YEAR – A YEAR OF CONTEMPORARY EVERYTHING FROM POLSKA zaprezentowana podczas London Design Week.

Kuratorką wystawy jest urodzona w Polsce i mieszkająca w Londynie Miśka Miller-Lovegrove. Producentem i współautorką wystawy jest Anna Pietrzyk – Simone szefowa Działu Komunikacji w Lovegrove Studio.

Kuratorki zdecydowały sie zaprosić do współpracy znanych i uznanych także poza Polską jak Rygalik czy Zięta. Pokazały również prace Studia Beton, Kompottu, Puff-Buffa. Silną reprazentację stanowili projektanci 2D: Full Metal Jacket, Fontarte, Twożywo, byli streetartowcy: Mariusz Waras czy Truth, a także architekci z Moomoo Architects.

Jednym słowem silny zespół młodych lecz ugruntowanych już nazwisk. Można by zastanawiać się czy nie zabrakło dizajnerów Bartka Muchy, Renaty Kalarus czy w końcu Moho design, architektów takich jak Robert Konieczny czy grafików z Hipopotam studio. Tak naprawdę lista młodych kreatywnych wydaje się dużo dłuższa. Można by się też zastanawiać dlaczego tak mało jest nowych odkryć na kolejnych wystawach  i wciąż oglądamy te same projekty.

Jednak należy pogratulować kuratorkom wieloletniej determinacji i wytrwałości w promocji polskiego dizajnu, a także prasówki do wystawy Young Creative Poland, o której wspominają Wallpaper, Dezeen czy Mocoloco.


Young Creative Poland

Young Creative Poland

Young Creative Poland

Young Creative Poland

Young Creative Poland

Young Creative Poland

photos by John Ross

 

czwartek, 08 października 2009, makolaczowa

Polecane wpisy

  • FESTIWAL W WARSZAWIE. WARSZAWA W BUDOWIE.

    3.10 - 22.11.09 Festiwal Warszawa w budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na dwa jesienne miesiące zamieni się w centrum dyskusji o roli projektowania w

  • KOBIETY W POLSKIM DIZJNIE

    Książka nosi tytuł odkrywanie kobiet w polskim designie: wywiady i rozmowy a jej autorem jest Gian Luca Amadei, dziennikarz związany z prestiżowym międzynarodow

  • Wzornictwo jako element kultury materialnej

    Wzornictwo (design) odgrywa istotną rolę w kształtowaniu kultury materialnej społeczeństwa. Z powodu wysokiego stopnia współuczestnictwa odbiorców można je poró

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/07/02 10:17:27
Witam, czy mogłabyś podac mi swój adres mailowy? (lub napisz na mój gazetowy)
Reklama na blogach - Blogvertising.pl